VI. İSTİŞARE GRUBU İL TOPLANTISI / İSTANBUL

STK Türkiye Aile Platformu/TÜRAP’ın VI. İstişare Grubu İl Toplantısı 19–20 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşti. T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Anadolu Yakası Sivil Toplum Kuruluşları Platformu/AYSİT ev sahipliğinde Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tesislerinde düzenlenen toplantıya 12 İlden Üye Statüsündeki 50 STK’dan 72 temsilci,  Misafir Statüsünde STK, yerel-kamu ve üniversitelerden 122 temsilci, 1 Basın olmak üzere 195 kişi iştirak etti.

Toplantıda, Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan, Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Muhammet Örnek ve Düzce Valisi Zülküf Dağlı selamlama konuşması yaptı.

Toplantının ilk günü, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş “Aile ve Aile Odaklı Çalışan STK’lar İçin Yeni Faaliyet Alanları/Çalışılması Elzem Konular” ve AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Uzmanı Makbule Okat “2017 AB Hibe Programları ve STK’lara Yönelik Fırsatlar” konu başlıklarında sunum gerçekleştirdi.

Toplantının ikinci günü, TÜRAP Genel Merkez, Birim ve Komisyonların çalışmalarında ve­rimliliğin artması için sorunların değerlendirilmesi, çözüm önerilerinin geliştirilmesi kapsamında Eş Zamanlı Yuvarlak Masa Toplantıları yapıldı. Toplantı Grupları; TÜRAP Genel Merkez Çalışmaları, TÜRAP Engelli ve Aile Birimi, TÜRAP Kadın ve Aile Birimi, TÜRAP Toplumsal Cinsiyet ve Aile Komisyonu, TÜRAP Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu, TÜRAP Spor Çalışma Grubu, TÜRAP Çocuk İstismarı Çalışma Grubu, TÜRAP Gençlik Çalışma Grubu, TÜRAP Çocuk ve Genç Çalışma Grubu ve TÜRAP Eğitim Çalışma Grubu.

Eş zamanlı gerçekleştirilen yuvarlak masa toplantılarının sonuçları moderatörler tarafından katılımcılara sunuldu.

TURAP 12. SAYI BÜLTENİ