STK Türkiye Aile Platformu/TÜRAP

III. Genel Meclis Toplantısı (16-17 Mayıs 2015- İstanbul)

                                                                  

Doğal ailenin bütünlüğünü, özdeğerleri referans kabul eden “STK Türkiye Aile Platformu/TÜRAP” üçüncü yılını tamamladı. Gerek ülkemizde, gerekse dünyadaki sosyal sorunların çözümü için aile kurumunun varlığı tartışılmaz bir gerçektir. TÜRAP sağlıklı nesillerin yetişeceği güçlü, sağlıklı ve doğal aile idealiyle çalışan; toplumu yıkan, parçalayan, gruplara ayıran bir bakış açısını reddeden Türkiye genelinde STK’ların oluşturduğu tek Aile Platformudur. İletişim ağında 450 STK yer almaktadır.

TÜRAP III. Genel Meclis Toplantısı, 16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde, 09:30-17:30 saatleri arasında Üsküdar Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde yapılacaktır. Programa Türkiye’nin farklı illerinden aile ve aile bireylerine yönelik çalışan Sivil Toplum Kuruluşları katılacaktır. Toplantı, İstanbul Kadın ve Kadın Kuruluşları Derneği (İKADDER), Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı (HEKVA) ve Özlenen Çocuk Derneği (ÖZLENDER) ev sahipliğinde gerçekleşecektir.

Programda:

  • PANEL

(16 Mayıs 2015 / 10:30–12:00)

Modern Dünyada Aileyi Tehdit Eden Sorunlara Genel Bir Bakış”

Panelistler:

-          “Türk Aile Yapısı ve Temel Sorunları” Prof. Dr. Ayşen GÜRCAN/ İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi

-          “Aile ve Gençlik” Prof. Dr. Burhanettin CAN/ Sosyal Ekonomik Araştırmalar Merkezi(SEKAM) Yönetim Kurulu Başkanı

-          “İslam’da Aile ve Peygamber Efendimizin Aile Hayatı” Doç. Dr. Fethi GÜNGÖR/ Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi

  • TÜRAP PROJE YARIŞMASI SONUÇLARI VE ÖDÜL TAKDİMİ

(17 Mayıs 2015/10:30-11:00)

TÜRAP Üyelerinin En İyi Uygulamalarını Yaygınlaştırma Programı, özgün, yerel, sürdürülebilir etkinlik ve projelerle güzel ahlakın ve evrensel değerleri içinde barındıran kültürel kimliğimiz ve özdeğerlerimizin toplumda yerleşmesi için TÜRAP tarafından oluşturulmuştur. Programa TÜRAP üyesi STK’lar projeleriyle katılmışlardır. Jürinin değerlendirilmesi sonucunda dereceye giren projelere ödül takdimi yapılacaktır.

  • BİRİM VE KOMİSYON ÇALIŞMALARI

-          “Türkiye STK Çocuk ve Genç Platformu/T-STK ÇOGEP”

-           “Türkiye Çocuk Evleri Platformu/TÜÇEV-P”

-          “Türkiye Bağımlılık Mücadele Platformu/TÜBAM-P”

-          “Toplumsal Cinsiyet ve Aile Komisyonu” çalışmaları değerlendirilerek, TÜRAP’ın yeni faaliyet alanları müzakere edilecektir.

  • TÜRAP ORGANLARI SEÇİMİ

2015-2016 döneminde görev yapacak TÜRAP Genel Koordinatörü/Vekilleri, Genel Sekreteri/Vekili ve Danışman Denetleme Kurulu seçimi yapılacaktır.

  • YAT GEZİSİ

Genel Meclis Toplantısı, İstanbul Boğazında yapılacak bir yat gezisiyle sona erecektir.

Genel Meclis Toplantısının organizasyonunda desteklerinin esirgemeyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN’e şükranlarımızı arz ediyoruz.