Sivil Toplum Kuruluşları Türkiye Aile Platformu/TÜRAP

I.Genel Meclis Toplantısı/Ankara Basın Bülteni

Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bugünlerde, aile bütünlüğünü, özdeğerleri referans kabul eden gönüllü kuruluşların oluşturduğu STK Türkiye Aile Platformu/TÜRAP birinci yılını tamamladı. Gerek ülkemizde, gerekse dünyadaki sosyal sorunların çözümü için güçlü ailelerin varlığı tartışılmaz bir gerçektir.  Yıkıcı, parçalayıcı, gruplara ayırıcı bir bakış açısını değil, birleştiren bir dil geliştiren, 48 STK’nın Karar Organında görev aldığı TÜRAP’ın, ülkemiz için önemli bir toplumsal rolü bulunmaktadır.

TÜRAP I. Genel Meclis Toplantısı, 21 Haziran 2013 tarihinde 9:30-19:00 saatleri arasında Ankara’da Belediye Evi Park Restoran’da yapılacaktır. Programa Türkiye’nin farklı illerinden aile ve aile bireylerine yönelik çalışan Sivil Toplum Kuruluşları katılacaktır. Toplantı, Türkiye Kadınlar Kültür ve Dayanışma Birliği (T/KAD-BİR) ev sahipliğinde gerçekleşecektir.

Program içeriğinde, aile kurumuna katkılarından ötürü T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma ŞAHİN ve TÜRAP’ın kurumsallaşmasında önemli rol oynayan Kurucu Genel Koordinatör Ayşe Serap ŞAHİNER’e plaket takdimi, üye STK’ların çalışmalarını kısa sunumları, Genel Koordinatör, Genel Sekreter ve Vekilleri ile Danışman/Denetleme Grubu’nun seçimi yer alacaktır.

Toplantıyla eş zamanlı olarak TÜRAP Birimlerinden Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları Çocuk ve Genç Platformu (T-STK ÇOGEP)’nun Türkiye genelindeki ikinci toplantısı Koordinatör Ayşe Pehlivan moderatörlüğünde yapılacaktır. Bu oturumda çocuklar için güvenlik kurallarının okul sütlerinde yer alması için Türkiye genelinde bir hareket başlaması istişare edilecektir.

 

I.Genel_Meclis_Basin_Bildirisi

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*